Not Defteri | Kamusa uzanan el, namusa uzanmıştır~ Cemil Meriç ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Not Defteri | Kamusa uzanan el, namusa uzanmıştır~ Cemil Meriç ~

Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır~ Ludwig Wittgenstein ~

AnasayfaŞairlerimizPoetik MetinlerBulabileceklerinKitapLatest imagesPortalliGaleriAramaKayıt OlGiriş yapgerçekler adına...

Bilgisayarınızı korumanız için yapmanız gerekenler

2 posters
YazarMesaj
dellyaq

dellyaq

Bilgisayarınızı korumanız için yapmanız gerekenler Empty
MesajKonu: Bilgisayarınızı korumanız için yapmanız gerekenler   Bilgisayarınızı korumanız için yapmanız gerekenler Icon_minitimeC.tesi Ara. 01, 2007 7:31 am

Bilgisayarınızı korumanız için yapmanız gerekenler:
1.Adım: Güvenlik Duvarını (Firewall) Etkinleştirmek
Diğer adımlara geçmeden önce bilgisayarınıza korumak için güvenlik duvarının etkin olduğundan emin olmalısınız. Eğer Microsoft® Windows® XP ile birlikte güvenlik duvarı kullanıyorsanız Sasser solucanını bloke edilebilir. Eğer bilgisayarınız solucandan etkilenmişse, güvenlik duvarını etkinleştirmek solucanın bilgisayarınıza etkisini sınırlandırmaya yardımcı olacaktır. Güvenlik duvarının kurulumu için tıklayınız.
2.Adım: Gerekli Güncellemenin Yüklenmesi
Bilgisayarınızı Sasser solucanından korumak için Microsoft Güvenlik Bülteni MS04–011 de belirtilen 835732 numaralı güvenlik güncellemesinin mutlaka yüklü olması gerekmektedir. 835732 numaralı güvenlik güncellemesini Windows Update sitesinde Kritik Güncelleştirmeler ve Hizmet Paketleri bölümünden yükleyebilirsiniz. Ya da işletim sistemine göre sıralanan aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.
Türkçe Sistemler:
• Microsoft® Windows® XP ve Microsoft Windows XP Service Pack 1 – Güncellemeyi İndiriniz
• Microsoft Windows 2000 Service Pack 2, Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 ve Microsoft Windows 2000 Service Pack 4 – Güncellemeyi İndiriniz
• Microsoft Windows Server™ 2003 – Güncellemeyi İndiriniz
Not: Yüklemek için açılan pencerede yer alan “Yönergeler” bölümünü inceleyiniz.
Diğer dillerdeki işletim sistemlerine uygun güncellemeyi bulmak için Microsoft Güvenlik Bülteni MS04–011 i referans alabilirsiniz.
Not: Eğer MS04–011 için güncellemenizi 30 Nisan Cuma gününden önce yaptıysanız zaten bilgisayarınızı korumuş durumdasınız.
3.Adım: Sasser Solucanı ve Türevleri için Temizleme Aracı (Removal Tool)
Sasser solucanı ve türevleri için temizleme aracını Microsoft Yükleme Merkezinden indirebilirsiniz. (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.) İşletim sistemi dili fark etmeksizin bu araç kullanılabilir.
Not: Bu aracı kullanmak için Microsoft Güvenlik Bülteni MS04–011 de belirtilen 835732 numaralı güvenlik güncellemesinin mutlaka yüklü olması gerekmektedir. Bu güncellemenin yüklenmesi bir önceki adımda belirtilmiştir. Temizleme aracının dili İngilizcedir ancak Türkçe işletim sistemleri ile birlikte kullanılabilir.
Not: Karşıdan yüklemeyi başlatmak için bu sayfanın sağ üst köşesindeki Download bağlantısını tıklatın. Yüklemeyi hemen başlatmak için “Aç” veya “Bu programı geçerli konumundan çalıştır” seçeneğini tıklatın. Daha sonra yüklemek üzere bilgisayarınıza kopyalamak için “Kaydet” veya “Bu programı diske kaydet” seçeneğini tıklatın.
4.Adım: Diğer Teknik Kaynakları İnceleyin
Eğer temizleme aracı sizin için yeterli olmadıysa aşağıdaki diğer ek teknik kaynakları inceleyebilirsiniz.
• Computer Associates
• F-secure
• Network Associates
• Norman
• Panda
• Sophos
Eğer solucanı manüel temizlemek (gelişmiş kullanıcılar için) isterseniz, Microsoft Product Support Services (PSS) tarafından hazırlanan Security Response Team alert for Technical guidance referans alabilirsiniz.
5.Adım: Bilgisayarınızı Koruyun
Bilgisayarınızı çeşitli ve geniş güvenlik tehlikelerine karşı korumak için, Bilgisayarınızı Koruyun bağlantısını inceleyiniz.
hacker_lazy_wertuy
İKİDELİ Moderatör
İKİDELİ Moderatör
hacker_lazy_wertuy

Bilgisayarınızı korumanız için yapmanız gerekenler Empty
MesajKonu: Geri: Bilgisayarınızı korumanız için yapmanız gerekenler   Bilgisayarınızı korumanız için yapmanız gerekenler Icon_minitimeCuma Ara. 28, 2007 12:20 pm

kardeşim bunlar eskidi artık daha düzgün bilgiler:::PLS::

Bilgisayarınızı korumanız için yapmanız gerekenler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-